Celulitida a formovaní postavy

celulitidaCelulitida – je stav kůže, kdy jsou na partiích těla vidět hrbolky, nerovnosti tzv. pomerančová kůže. Příčin vzniku této kůže je celá řada. Nejen nevhodné stravovací návyky, nedostatečný pitný režim, sedavé zaměstnání, málo pohybu, ale i nadměrný příjem hormonů nebo psychické stresy. V podkoží dochází k usazování tukových buněk, ty postupně zvětšují svůj objem a protože nemají dostatek místa, tlačí se nahoru, zhoršují prokrvení kůže a poškozují vazivo. Buňky sílí, tuhnou a vzniká celulitida. Ta bývá nejvýraznější na bocích, stehnech či zadečku, proto se masáž věnuje právě těmto partiím. Celulitida není způsobena nadbytkem tukových buněk, ale tím, že náš organismus není schopen tuky spalovat.

Při masáži proti celulitidě a pro formování postavy masér kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty s pomocí speciálního oleje a ozónu se uvolní tukové buňky a zlepší krevní oběh. Po masáži se provede zeštíhlující ozónový zábal, který zrychlí podkožní metabolismus a zbaví tělo toxických látek. Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.

Kontraindikace masáže


Infekční onemocnění, záněty, pooperační stavy.
Kožní problémy.
Otevřené rány, modřiny, popáleniny.
Křečové žíly, cévní onemocnění.
Těhotenství.
Čtvrtý stupeň celulitidy- velká gynoidní nadváha – zde je nutný lékařský zásah.


U této masáže je důležité dodržet celou kůru tedy 10 ošetření. To proto, že k rozbití tukových buněk dochází postupně a pak je potřeba je z těla odvést. I k tomu potřebuje tělo čas.


Zde jsou stránky věnující se tématu masáží

www.casprotebe.cz