Čínská energetická masáž


cinskaČínská energetická masáž vychází z tradiční čínské medicíny, která vnímá lidské tělo úplně odlišně od evropského pojetí. Základy čínské medicíny vychází z několika teorií, teorie Jin a Jang, teorie 5-ti elementů, teorie energie a krve.

Podstatou čínské energetické masáže je obnovovat proudění v energetických drahách (meridiánech) ve správném rytmu. Lidské tělo je protkáno dvanácti energetickými drahami, jež spojují různá místa v těle. Pokud se např. vlivem stresu stáhne sval, tok energie se zastaví. Výsledkem je bolest svalu ( orgánu), který je s energetickou drahou spojen.

Podstatou čínské energetické masáže je obnovit proudění ve 12 energetických drahách v lidském těle. Hlavním používaným meridiánem je meridián močového měchýře. Je to nejdelší dráha v těle s 67 akupunkturními body. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.

Čínská energetická masáž je relaxační masáž a pomáhá při přepracovanosti, nesoustředění, bolestech hlavy a zad, nervozitě, náladovosti, podrážděnosti. Uvolňuje svaly, působí na nervový systém a většinu orgánů v těle, nastoluje energetickou rovnováhu v těle, odstraňuje únavu. Je velmi vhodná pro lidi, kteří jsou příliš zaměstnaní, ať už v práci nebo v soukromém životě, kteří díky svému pracovnímu rytmu trpí bolestmi hlavy a zad, jsou nesoustředění, náladoví, nervózní a podráždění.

Kontraindikace masáže


Infekční a zánětlivá onemocnění ( chřipka, nachlazení, angina)
Onkologická onemocnění
Akutní onemocnění ( např. astmatický záchvat)
V těhotenství ( patří sem i kojící ženy)
Při úplné vyčerpanosti
Při intoxikaci ( drogy, opilost)
Bezprostředně po těžkém jídle nebo požití léků


Zde jsou stránky věnující se tématu masáží

www.casprotebe.cz