Čísla a numerologie

Čísla. Myslím, že už je dávno pryč doba, kdy lidé potají chodili ke kartářce, hledali někoho, kdo by jim sestavil horoskop nebo sestavil numerologický rozbor. Najednou to, co bylo jaksi tajné se otevřelo světu a….je to mezi námi. Čísla. Nikdy se neubráním zvláštnímu pocitu uvnitř, když slyším :" ….no jo čísla, to je taková hra….. z toho nemůžeš nic vědět, zjistit jaký člověk je…."

"A na začátku bylo slovo"…..už v úvodu jsem poznamenala, že všechno je energie. I energie se dá nějak popsat. Já si vždy představím tón, protože každý tón má nějakou vibraci. Jsme schopni rozlišit jednotlivé tóny- vlastně vibraci každého tónu. Pokud přečtu písmeno, vydám tón, tedy vibraci. Podobné je to s číslem i když zde by se jednalo o vibraci složenou z několika písmen. Přesto je závěr jednoduchý - každé číslo má svou charakteristickou vibraci, tedy je nositelem nějaké vlastnosti. Vše se dá převést na číslo. Každé písmeno, den, poloha, cokoli….. Zapátrám-li v historii lidstva objevím, jak se různé kultury zabývaly čísly. V čínské kultuře zavedení liché číselné řady jang (mužská čísla) a sudé řady jin (ženská čísla). Ve starém Babyloně byla čísla připisována jednotlivým bohům. V budhizmu se číselné řady využívaly k uspořádání náboženských textů. Podle řeckého matematika Pythagora jsou čísla vyjádřením řádu, jímž se svět liší od chaosu. A určitě bychom mohli hledat dál. Pak si myslím, že numerologie v tomto úhlu pohledu už není jen tak nějaká zábava, klidně by to mohla být docela reálná " věda", zabývající se zkoumáním osobností, událostí, jmen. Vezmu-li jméno a jeho písmena převedu na čísla - dostanu soubor číslic, vezmu-li datum narození a toto převedu na základní čísla - dostanu soubor číslic a takhle to jde udělat téměř se vším.

Co tedy s tím? Každý, kdo se na svět dívá z různých úhlů chce vědět, chce poznat sám sebe, chce vědět proč a co. Co tedy můžu zjistit z numerologie? Každý z nás se narodil v nějaký den, to je vibrace kterou si zvolila vaše duše, když vstupovala do této reality, tedy volba vás samých. Při narození jste dostali křestní jméno- to je vibrace vašeho jména, tedy dar vašich rodičů, a pak jste dostali příjmení, tedy dar vašeho rodu. Narodili jste se na území nějakého státu, to je dar vašeho národa……pak jsme schopni zjistit, jaké jsme si to vlastně přinesli dary na tento svět, jaké jsou vstupní podmínky v okamžiku vašeho narození. Ty se pak v průběhu vašeho života mění tak, jak se mění další skladba čísel.Čísla a astrologie


Vztah jednotlivých čísel k planetám je klíčem k numerologii

Planetačíslotyp, povaha, chování, způsob jednání kámen
Slunce 1 typ krále, povahou laskavý a vznešený, autoritativní, silný, originálnírubín
Měsíc 2 typ královny, povahou vznešený, přitažlivý, neustále se vyvíjející, jemnýperla
Jupiter 3 typ rádce, oduševnělý, přátelský, soustředěný na svou osobu, ukázněnýžlutý safír, topas
Rahu 4 typ rebelanta, impulsivní, výbušný, tajnůstkářhesonit, gummit, kalomel
Merkur 5 typ následníka trůnu, ve všem hledá zábavu, vynalézavý, inteligentní, citlivýsmaragd
Venuše 6 typ romantický, pomalý, smyslný, s příjemným slovním projevem a diplomatickým jednáním, ovlivnitelnýdiamant
Ketu 7 typ mystika a snílka, intuitivní, vynalézavýkočičí oko
Saturn 8 moudrý, se sklonem škodit, úslužný, pracovitý, snaživý, trpící pocitem křivdymodrý safír, ametyst
Mars 9 vyhledávající boj i rvačku, silný, drsný, nemilosrdný, prostý až neohrabaný, perfekcionalista, pochybovač, snadno znepřátelený, diskriminující jinékorál


Každý člověk je ovlivňován povahou tří čísel: psychického, jmenného a osudového. V astrologii se mění charakter těchto čísel podle toho, ve kterých domech planety jsou.Pokud se chcete více seznámit s numerologií, můžete se zúčastnit kurzů pořádaných na adrese : Čas pro tebe, Žižkova 309/12, České Budějovice. Jeden večer v měsíci po dobu 6- ti měsíců. Kurz začíná v září, více neleznete v sekci akce nebo na stránkách www.casprotebe.cz v sekci akce nebo kalendář akcí.